LM.plSportGórnik wygrywa w meczu na szczycie! O krok od mistrzostwa!

Górnik wygrywa w meczu na szczycie! O krok od mistrzostwa!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Niezwykle emocjonujące spotkanie obejrzeli dziś kibice w Koninie. Lider IV ligi - Górnik Konin - pokonał 2:1 Victorię Września.

Mecz na szczycie IV ligi miał rozstrzygnąć, który z trójki najlepszych zespołów wywalczy mistrzostwo w tym sezonie. Victoria lub Górnik mogły zapewnić sobie triumf już w sobotę, ale wcześniej swoje spotkanie przegrać musiała Obra 1912. Piłkarze z Kościana pokonali jednak Rawię Rawicz 2:1 i przez chwilę to oni byli liderami IV ligi.

Victoria i Górnik musiały więc w Koninie walczyć o wygraną, by zbliżyć się do czwartoligowego mistrzostwa. Mecz obfitował w mnóstwo emocji i zwrotów akcji. Lepiej rozpoczęli go goście - już w pierwszych minutach dobre sytuacje miał Maciej Lisiecki, ale Górnik wychodził z nich obronną ręką.

W końcu jednak w czternastej minucie goście otrzymali rzut karny. Sędzia uznał, że Łukasz Jaskólski faulował Macieja Matuszaka. Do piłki podszedł Maciej Lisiecki. Najlepszy strzelec Victorii w tym sezonie fatalnie jednak spudłował i wciąż był remis.

W 30. minucie sytuacja kompletnie się odwróciła. Faulowany w polu karnym Victorii był tym razem Mateusz Augustyniak. Do jedenastki podszedł Krystian Robak i pewnym strzałem pokonał Tobiasza Nowickiego. Górnik Konin wyszedł na prowadzenie, ale cieszył się nim zaledwie dziesięć minut.

W wydawało by się niegroźnej sytuacji fatalny błąd popełnił Łukasz Jaskólski. Bramkarz biało-niebieskich wypuścił piłkę z rąk, dopadł do niej Mateusz Goździaszek i z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Do przerwy było 1:1.

Na tym jednak emocje w Koninie się nie skończyły. W 53. minucie biało-niebiescy ponownie wyszli na prowadzenie. Dogranie Macieja Rojewskiego głową wykończył Maciej Adamczewski było 2:1. W 73. minucie powinno być 3:1. W polu karnym znalazł się Mateusz Augustyniak, uderzył na bramkę Victorii i trafił do siatki. Za linii bramkowej wybijał już piłkę jeden z obrońców z Wrześni, mimo tego sędzia gola nie uznał.

Nerwowo było więc do końca starcia, szczególnie, że sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył aż siedem minut (głównie z powodu uszkodzonej siatki w bramce, którą trzeba było naprawić). W końcówce biało-niebiescy skupili się już tylko na bronieniu wyniku. I koniec końców ta sztuka im się udała - Górnik zwyciężył 2:1.

Dzięki wygranej biało-niebiescy na kolejkę przed końcem mają wciąż punkt przewagi nad Obrą 1912 Kościan. Z gry o mistrzostwo odpada Victoria Września. By sięgnąć po końcowy triumf, bez względu na wynik Obry, Górnik musi wygrać w ostatnim spotkaniu z Victorią Ostrzeszów. Remis lub porażka dają mistrzostwo Górnikowi tylko w przypadku straty punktów również przez zespół z Kościana. A ostatnią kolejkę biało-niebiescy rozegrają w sobotę 4 czerwca.

Górnik Konin - Victoria Września 2:1 (30' Krystian Robak, 53' Maciej Adamczewski - 40' Mateusz Goździaszek)

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski - Mateusz Majewski, Dawid Śnieg, Szymon Ćwiek, Kamil Krzyżanowski, Krystian Robak, Maciej Adamczewski (66' Patryk Kaczmarek), Mateusz Augustyniak, Bartosz Kowalski (46' Maciej Rojewski), Łukasz Frydrych (72' Łukasz Pietrzak), Paweł Błaszczak (90' Eryk Rusin).

Victoria Września: Tobiasz Nowicki - Filip Budasz (56' Jakub Cierpiszewski), Łukasz Jasiński, Paweł Lisiecki, Krzysztof Pawłowski, Kacper Łabędzki (89' Karol Jańczak), Krzysztof Pawłowski, Jakub Groszkowski, Maciej Matuszak (65' Bartosz Nowicki), Arkadiusz Juchacz, Mateusz Goździaszek, Maciej Lisiecki.